Obsługa klienta

NASZE STANDARDY

Wiemy jak ważnym momentem w życiu każdego człowieka jest nabycie nowego mieszkania bądź domu. Dokonanie wyboru właściwego lokum jak i przejście przez cały proces zakupu może być dla Państwa stresujące. Dlatego też cały nasz zespół służy radą i pomocą, starając się odpowiedzieć na każde pytanie, które może się zrodzić w zależności od indywidualnej sytuacji.

Każdego dnia podnosimy jakość sprzedawanych mieszkań jak i obsługi, wsłuchując się w sugestie naszych Klientów, przekazywane między innymi w formie ankiet. Na pytanie:

CZY POLECILIBYŚCIE PAŃSTWO DEWELOPERA SWOIM ZNAJOMYM?

96% odpowiedziało twierdząco, a 69% uznało naszą firmę za lepszą od innych firm deweloperskich. Dla nas jest to motywacja do dalszej pracy, której celem jest maksymalna satysfakcja Nabywców. Mamy nadzieję, że i Państwo dołączycie do grona naszych zadowolonych Klientów.

Poniżej pokrótce przedstawiamy poszczególne etapy w drodze do stania się właścicielem mieszkania lub domu, zakupionego w naszej firmie.

WYBÓR MIESZKANIA

Pierwsze kroki skierujecie Państwo do naszego biura przy Placu Na Groblach 21, gdzie przy filiżance kawy odpowiemy na pytania dotyczące inwestycji oraz uzgodnimy warunki finansowe. Otrzymacie również od nas Prospekt Informacyjny, sporządzony dla przedsięwzięcia deweloperskiego, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 16 września 2011 r. o ochronie nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego. Gdy zaawansowanie prac na placu budowy na to pozwala - spotkanie możemy także ustalić na terenie inwestycji w dogodnym dla Państwa terminie.

UMOWA REZERWACYJNA

Po podjęciu decyzji o zakupie istnieje możliwość zawarcia umowy rezerwacyjnej. Jej podpisanie proponujemy również wtedy, gdy potrzebujecie Państwo czasu na zastanowienie się bądź wstępne zweryfikowanie swoich możliwości kredytowych.

Etap ten można pominąć, zawierając od razu umowę deweloperską.

UMOWA DEWELOPERSKA

Kolejnym bardzo ważnym krokiem jest zawarcie sporządzonej w oparciu o przepisy Ustawy z dnia 16 września 2011 r. o ochronie nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego umowy deweloperskiej w formie aktu notarialnego. Są w niej zawarte prawa i obowiązki każdej ze stron, określona zostaje cena, sposób płatności, daty wpłat kolejnych transz oraz termin, w jakim deweloper zobowiązuje się przenieść własność mieszkania na Państwa. W ramach aktu notarialnego zostaje złożony wniosek do Sądu, by ten wpisał do Księgi Wieczystej roszczenie o zawarcie umowy przyrzeczonej. Mając na uwadze jawność Ksiąg Wieczystych, dla każdego zainteresowanego będzie to informacja, że sprzedaż tego konkretnego lokalu jest w toku.

Możecie Państwo zapoznać się ze wzorem umowy deweloperskiej. Pozostawiamy możliwość modyfikowania jej treści i uzgadniania indywidualnych zapisów tak, by przed wizytą w notariacie wszystkie paragrafy zostały zaakceptowane przez obie strony umowy.

Wszystkie wpłaty dokonywane są na rachunek powierniczy, oznacza to, że bank dba o bezpieczeństwo Państwa środków pieniężnych aż do przeniesienia własności nieruchomości.

INDYWIDUALNA ARANŻACJA MIESZKANIA, USTALENIE HARMONOGRAMU PŁATNOŚCI

Staramy się jak najbardziej dostosować ofertę do potrzeb naszych Klientów. Dlatego też dajemy możliwość indywidualnej aranżacji mieszkań. To Państwo decydujecie jak będzie wyglądało Wasze mieszkanie, czy ma mieć aneks kuchenny czy oddzielną kuchnie, jak duże będą sypialnie, czy lepsza jest garderoba, czy duży przedpokój? Jedyną barierą dla Państwa fantazji mogą być ograniczenia architektoniczne i zaawansowanie budowy. Im wcześniej przekażecie nam Państwo te sugestie, tym łatwiej będzie nam je urzeczywistnić na budowie.

Równie elastycznie podchodzimy do kwestii finansowych. Standardowy harmonogram płatności, uzależniony od postępu prac na budowie możemy dostosować do Państwa indywidualnych możliwości.

PRZEKAZANIE LOKALU

Wszyscy radzą, nie kupować kota w worku? Słusznie! My również tego nie chcemy, dlatego przekazanie kluczy do mieszkania zaplanowaliśmy jeszcze przed umową przenoszącą własność. Podczas odbioru lokalu macie Państwo możliwość sprawdzenia jego stanu technicznego oraz zgodności z ustalonym standardem. W przypadku ewentualnych usterek termin i sposób ich usunięcia zostają zawarte w protokole. Otrzymacie Państwo również wszelkie instrukcje i gwarancje.

UMOWA PRZENIESIENIA WŁASNOŚCI

Po zakończeniu budowy i uzyskaniu przez nas wszystkich niezbędnych dokumentów i pozwoleń po raz kolejny zaprosimy Państwa do kancelarii notarialnej w celu podpisania umowy ustanowienia odrębnej własności lokalu i sprzedaży. Po jej podpisaniu staniecie się Państwo właścicielami mieszkania i udziału w gruncie oraz częściach wspólnych. W ramach aktu złożony zostaje również wniosek o założenie nowej Księgi Wieczystej dla lokalu i wpisanie Państwa jako właścicieli.

Nam pozostaje pogratulować Państwu zakupu wymarzonego mieszkania właśnie w naszej inwestycji.

Powyżej powołano się na wyniki ankiety przeprowadzonej w dniach 13.07 - 21.08 2011 roku; wypełniło ją 26 Klientów kompleksu "Słoneczna Macedonia".